Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Butle do gazów technicznych – jak powinny być użytkowane

Wiele przemysłowych gałęzi powszechnie korzysta z rozmaitych technicznych gazów. Stosuje się je przykładowo do wytwarzania napojów gazowanych, w pracach spawalniczych czy nawet w domowych kuchenkach. W zależności od rodzaju występują one w jednym z dwóch stanów, czyli skroplonym i lotnym. Każdy taki gaz charakteryzuje się innymi parametrami fizycznymi i chemicznymi, niektóre z nich przykładowo są bardzo łatwopalne i wymagają dużej ostrożności. Do trzymania gazów technicznych służą specjalne butle, najczęściej zrobione ze stali lub aluminium.

Każdy rodzaj gazu wymagał będzie innej odmiany butli, a ich zamiana przeważnie nie będzie możliwa. Z uwagi na wysokie ciśnienia i istniejące przy tym ryzyko wybuchnięcia takie Butle spawalnicze wymagają właściwego traktowania oraz przechowywania. Przede wszystkim unikać należy ich uderzania i rzucania, ponieważ może to sprowadzić niebezpieczeństwo. Unikać też należy zbyt wysokiej temperatury, dlatego nie mogą być one składowane na słońcu lub blisko źródeł ciepła. Najlepsze będą do tego zacienione pomieszczenia z dobrą wentylacją, w jakich dodatkowo będzie możliwość ustawienia takich butli na stojąco. Koniecznie trzeba obserwować, czy nic niepokojącego się nie dzieje, czy to z samą butlą, czy zaworem. Jeśli zauważone zostaną jakieś nieszczelności, to trzeba do tego wezwać jakiegoś specjalistę.

W żadnym wypadku nie powinno się przeprowadzać samodzielnie naprawy, gdyż grozi to niebezpieczeństwem. Przepisy w naszym kraju wymagają też, żeby każda Butla na tlen medyczny posiadała homologację. Jest to niezwykle istotna rzecz, gdyż w ten sposób będzie wiadomo, czy będzie ją można dalej użytkować, czy też zostanie przeznaczona na złom. Podczas homologacji butli jest sprawdzany dokładnie stan techniczny w środku i na zewnątrz, oraz wykonywana jest próba ciśnieniowa. Pozytywny wynik takiego badania oznaczony być powinien na butli, właściciel otrzyma też komplet dokumentów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz