Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Czemu opłaca się zakupić nieruchomość w Chorwacji

Chorwacja to jedno z najpopularniejszych miejsc, w jakich rodacy spędzają urlop. Zachęca słoneczną aurą, przejrzystym morzem i pyszną kuchnią. Nic dziwnego że co roku decydują się ją odwiedzić setki tysięcy urlopowiczów, tęskniących za odpoczynkiem i relaksem. Przez dużo osób jest ona uważana za prawdziwy europejski raj, a dodatkową jej zaletą jest niezbyt duża odległość od naszych południowych granic. Dlatego też można w pełni zrozumieć fakt, że wielu turystów zaczyna planować zakupienie tam jakiejś nieruchomości.

Taka inwestycja z wielu powodów będzie opłacalna, i z tego też powodu domy i apartamenty cieszą się w tym kraju dużą popularnością. To rzecz jasna wpływa na poziom ich cen, nie należy się raczej spodziewać że w najbliższym czasie będą one spadać. Tak więc na takim zakupie nie powinno się stracić, a zapewne przez następne lata wartość domu czy apartamentu będzie szła w górę. Kolejną ważną sprawą będzie to, że nieruchomość którą się kupi można będzie wynajmować.

Sezon urlopowy w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, dlatego na dobre zarobki można będzie liczyć przez kilka miesięcy w roku. Duże znaczenie będzie miała oczywiście lokalizacja, najdroższe będą obiekty położone na wybrzeżu, lecz z kolei też przy nich można będzie liczyć na największe zyski z wynajmu. Ceny chorwackich domów zależą od wielu różnych czynników. Z pewnością lokalizacja ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to nie tylko wcześniej wspominanej odległość od morza, lecz również rejonu kraju. Trzeba też mieć na uwadze aktualną sytuację gospodarczą i kurs EURO, a także to, czy obiekt pochodził będzie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Ze względu na nieco skomplikowane regulacje prawne zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zrealizowanie takiego zakupu przy pomocy jakiegoś agenta nieruchomości. Za takie pośrednictwo trzeba będzie zapłacić kilka procent wartości transakcji, ale agencja wówczas się zajmie wszystkimi sprawami. Wielu takich pośredników funkcjonuje również w Polsce, znaleźć ich można na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła nieruchomości w Chorwacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz