Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Dlaczego regularne czyszczenie separatorów tłuszczu jest konieczne

Jednym z ważniejszych obowiązków w czasie prowadzenia gastronomicznej działalności jest dbanie o należytą jakość odprowadzanych do systemu kanalizacyjnego ścieków. Jest to bardzo ważne przez dwa powody. Przede wszystkim wymagają tego przepisy prawa, a za niedopełnienie obowiązku będą groziły różnego rodzaju konsekwencje finansowe. Ale takie też mogą się pojawić, jeśli zatkaniu uległaby rura kanalizacyjna, wtedy koszty jej udrożnienia również nie byłyby małe. Z takich też powodów obowiązkowym elementem wyposażenia takich lokali powinien być odpowiednio dobrany separator eliminujący tłuszcz. Takie separatory są złożone komory o dopasowanym kształcie z przegrodami w środku.

Takie przegrody zatrzymują przy dnie cięższe osady, natomiast lżejszy tłuszcz unosi się na górze. Z tego też powodu samo zamontowanie takiego sprzętu nie załatwi sprawy, bo należy go jeszcze regularnie czyścić. Przegląd separatorów wykonywać należy regularnie, nim zbiornik zostanie przepełniony. Bardzo ważne jest, żeby któryś z pracowników albo właściciel systematycznie kontrolowali wysokość zebranej warstwy i jeśli będzie taka potrzeba umawiali się na czyszczenie.

Nie można zrobić tego samodzielnie, bo jest to zabronione przez przepisy. Jak można w nich przeczytać czyszczenie separatora może być wykonane jedynie przez wyspecjalizowane firmy, dysponujące odpowiednim sprzętem do tego. Tłuszcz nie zalicza się do odpadów niebezpiecznych, ale i tak go trzeba profesjonalnie utylizować.

Firmy zajmujące się tego typu usługami najczęściej posiadają specjalne pojazdy ze zbiornikami, do których zbiera się wszystkie odpadki. Z tego względu ważne jest, aby miejsce montażu separatora w taki sposób wybrać, aby był do niego odpowiedni dostęp. Najlepszym rozwiązaniem będzie podpisanie z jakąś firmą stałej umowy na takie usługi. Wówczas nie tylko czyszczenie separatorów cena będzie bardziej korzystna, ale można się też od razu umówić na regularne przyjazdy, żeby nie trzeba było za każdym razem dzwonić za terminem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz