Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Energetyczne świadectwo – kto powinien postarać się o jego wykonanie

Ocieplone w odpowiedni sposób budynki, ze szczelnymi oknami, potrzebują znacznie mniej energii do grzania. Ma to nie tylko ogromny wpływ na płacone przez właściciela rachunki, ale też i na tematy wiążące się z dbaniem o środowisko. W przypadku budynków o kiepskiej izolacji wydać będzie trzeba nawet kilka razy więcej na węgiel, prąd czy gaz, co w skali całego kraju jest powodem ogromnych kosztów. Dlatego też coraz większy nacisk się kładzie na te sprawy, zarówno jeżeli chodzi o stawianie nowych budynków zgodnie z odpowiednimi normami jak też modernizację już stojących.

Od pewnego także funkcjonuje dedykowany dokument poświadczający energetyczne parametry, znany też jako Świadectwo energetyczne Rumia. Na podstawie przeprowadzonego audytu określa się zapotrzebowanie budynku na energię konieczną między innymi do ogrzewania czy chłodzenia, ale też oświetlenia i przygotowania ciepłej wody.

Zakres wymagalności takich świadectw zmienia się co jakiś czas, obecnie są one obowiązkowe przy sprzedaży albo wynajmie nieruchomości. Zrobienie takiego świadectwa umożliwi przyszłym właścicielom czy wynajmującym określić, jakie będą ponosić wydatki chociażby się wiążące z ogrzewaniem, ale też zaplanować ewentualne inwestycje. Dostarczenie świadectwa jest chociażby konieczne podczas podpisywania notarialnego aktu, a za zlekceważenie tego obowiązku przewidziane zostały kary. Ich wysokość wynieść może nawet do 5 tysięcy, z tego też powodu jednak lepiej dopilnować tego obowiązku.

Szczególnie że ceny za Świadectwa energetyczne Rumia są znacznie niższe niż wcześniej wspominane kary. Za audyt niewielkiego mieszkania trzeba będzie zapłacić powyżej trzystu złotych, a kwota półtora tysiąca w zupełności wystarczy na duży, wielorodzinny obiekt. Tego typu świadectwa mogą być wystawiane przez osoby posiadające stosowne uprawnienia, a ich ważność wynosi 10 lat. Może się to jednak skrócić w przypadku, gdy w budynku wykonano jakieś modernizacyjne prace wpływające na charakterystykę energetyczną.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz