Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Główne informacje na temat certyfikatu energetycznego

Najważniejsze informacje na temat certyfikatu energetycznego można odnaleźć na stronie certyfikat-energetyczny24.pl. Świadectwo charakterystyki energetycznej ukazuje zapotrzebowanie nieruchomości na energię potrzebną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji i oświetlenia. Dodatkowo określa on miejsca pochodzenia energii oraz emisję CO2 przez dany obiekt. Wystawiony certyfikat energetyczny umożliwi ustawienie obiektu w klasyfikacji energetycznej na podstawie energii koniecznej do funkcjonowania mieszkania, z uwzględnieniem zastosowanych opcji związanych z elementami konstrukcji i instalacji.

Świadectwo to stanowi nową część dokumentacji technicznej obiektu. Aktualne przepisy wyraźnie wskazują, iż świadectwo energetyczne powinien mieć każdy dom, mieszkanie, lokal o charakterze usługowym, czy magazyn. Firma wystawia dla zleceniodawców tego typu dokument w czasie od 3 do 5 dni, lub też w 24 godziny, o ile ktokolwiek tego będzie potrzebować.

Z tego powodu dotychczasowi klienci są bardzo usatysfakcjonowani ze współpracy. Każde wystawione świadectwo jest zapisane w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków oraz otrzymuje spersonalizowany numer. Certyfikaty wykonywane przez ekspertów mających do tego odpowiednie uprawnienia są w zgodzie z bieżącym prawem. Jeżeli świadectwo energetyczne nie zostanie dla konkretnego budynku wystawione, to właściciel może dostać karę pieniężną oraz zakaz zawierania umów powiązanych z nieruchomościami. Sporządzone świadectwo energetyczne jest ważne przez dziesięć lat od momentu zrobienia albo do czasu, w którym w wyznaczonym obiekcie będą przeprowadzane zmiany powiązane z termomodernizacją.

Świadectwa sporządzane są zarówno w wersji elektronicznej, ale też formie drukowanej. Są one uwzględnione przez notariuszy, kierowników budowy, agencje nieruchomości, a także przez PINB. Jest to istotna część dokumentacji dołączonej do wynajmu, sprzedawania lub pozwolenia na korzystanie z obiektu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz