Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Jak wybrać odpowiedni do potrzeb śrubowy kompresor

Dzisiejsza branża pneumatyczna korzysta z najróżniejszych urządzeń przemysłowych. Dość często używane to kompresory śrubowe, które dobrze się sprawdzają w wielu różnych zastosowaniach. Pierwsze próby użycia takich mechanizmów czyniono już w XIX wieku, lecz ze względu na niedużą wydajność nie zdobyły one dużej popularności. Dopiero stworzenie kilkadziesiąt lat później niesymetrycznego profilu wirnika znacznie zredukowało zużycie energii elektrycznej, a działania wielu różnych firm z tej branży mocno się przyczyniły do wzrostu popularności tej technologii. Typowy kompresor śrubowy składa się z dwóch równoległych wirników, które się znajdują w środku jednej obudowy. Te wirniki kręcą się w przeciwległym kierunku, posiadają także inną prędkość kątową i ilość zębów.

W trakcje obrotu wytwarza się w środku powietrze pod ciśnieniem, które wypychane jest następnie na zewnątrz. Dużą zaletą jest to, że wszystko jest wykonywane to bez żadnego pulsowania, co w dużej ilości zastosowań ma duże znaczenie. Z urządzeń tego typu korzystają bardzo chętnie firmy z różnych, zarówno w produkcyjnych procesach jak również do zasilania wielu różnych mechanizmów. Podczas wyboru kompresora śrubowego należy na kilka ważnych kwestii zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności pamiętać należy o tym, że te urządzenia znacznie lepiej sprawdzają się w pracy ciągłej, ze względu na to że powinien się w nich nagrzać olej do temperatury roboczej.

Zależnie od modelu może to trwać nawet kilkadziesiąt minut, co oznacza że jeśli mechanizm nie będzie cały czas używany to być może lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Poszczególne kompresory różnić się też będą wydajnością. Ta dobrana powinna zostać do potrzeb użytkowych, ale nie warto przesadzać z jakimś dużym zapasem. Na pewno warto zwrócić także uwagę należy na temat serwisu i gwarancji. Normą w branży jest gwarancja na dwa lata, ale w części przypadków można ją zwiększyć za dodatkową zapłatą. Takich rzeczy dowiedzieć się można sprawdzając jakiś dobry sklep pneumatyczny, na przykład taki jak https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz