Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Płyty stropowe – czemu warto pomyśleć o takim rozwiązaniu

Budowa domu to bardzo duże wyzwanie logistyczne i finansowe, ale też i konieczność wybrania różnych rozwiązań i technologii. Wiele osób przyzwyczajonych jest do tradycyjnych technik, i niechętnie sięga po nowinki technologiczne. A tych jak pokazuje praktyka w branży budowlanej nie brakuje, znacząco one mogą zmniejszyć czas na inwestycję oraz ograniczyć koszty. Jednym z tego typu rozwiązań, jakie w ostatnich czasach się cieszy rosnącym zainteresowaniem, są płyty stopowe z prefabrykatów. Powszechnie były one stosowane w blokach wielorodzinnych stawianych z wielkiej płyty, gdzie cały budynek składany był z betonowych klocków.

Wiele lat temu próbowano je także wykorzystać w budownictwie jednorodzinnym, lecz z powodu swoich niedoskonałości nie zdobyły one dużej popularności. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja dzisiaj, gdyż współczesne płyty stropowe kanałowe różnią się mocno od tego, co proponowano dawniej. Technologia ich produkcji pozwoliła wyeliminować ich główne wady, przede wszystkim pękanie na łączeniach, a mają one jednak szereg istotnych zalet. Po pierwsze bardzo szybki i sprawny będzie ich montaż, bez potrzeby wykonywania dużej ilości przygotowawczych prac. Cały strop jest wykonywany w fabryce, według dostarczonego projektu. Tam poszczególne elementy są zbrojone, zalane betonem, a później wysychają one otrzymując odpowiednią mechaniczną wytrzymałość. W dalszej kolejności wszystko jest przewożone na plac budowy i osadzane na miejscu.

Nie trzeba wykonywać kłopotliwych szalunków czy później czekać tydzień dni na zaczęcie dalszych prac, ponieważ już następnego dnia można dalej robić. Ogólnie to daje sporo czasowych oszczędności, które w wielu przypadkach mają dużo znaczenia. Czas, który producent zbrojeń budowlanych będzie potrzebował na wykonanie wszystkiego przeważnie wynosi parę tygodni, tak więc jeśli zaplanuje się wszystko odpowiednio, to cała inwestycja powinna pójść szybko i sprawnie. Do montażu takiego stropu jest potrzebny ciężki sprzęt, i trzeba zwrócić swoją uwagę na to, czy będzie możliwość jego wjechania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz