Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Podstawowe rodzaje studni do użytku domowego

W naszym kraju jest wiele miejsc, do których nie ma możliwości doprowadzenia bieżącej wody. A że jest ona niezbędna i konieczna żeby można było normalnie funkcjonować, to trzeba ją zapewnić w jakiś inny sposób. Obecnie przeważnie wykorzystywane są do tego studnie Śląsk, które występują w paru odmianach. Taką studnię postawić sobie zresztą może każdy kto ma działkę, a wodę z niej używać przykładowo do celów gospodarczych czy podlewania ogródka. Dużą zaletą tego rozwiązania jest brak płacenia za wodę, jeśli dzienne zużycie nie będzie przekraczać określonej wielkości, to nic nie trzeba płacić. Całkiem niedawno jeszcze powszechne były studnie kręgowe, które jednak posiadają kilka dużych wad.

Przede wszystkim wykorzystują one pokłady wody położone najpłycej, które mogą być narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia, a także i ostatnio często możliwość wyschnięcia. Co prawda ich koszt wykonania nie jest jakiś wysoki, lecz coraz częściej się od nich odchodzi na rzecz głębinowych studni. Jak sama ich nazwa wskazuje, studnie głębinowe koniaków korzystają ze dużo głębiej położonych warstw wodonośnych, niekiedy sięgających nawet poniżej 30 metrów od powierzchni. Całkiem odmienna także będzie metoda wykonania, ponieważ w tym rozwiązaniu będzie niezbędna specjalna elektryczna pompa oraz zestaw rur oraz filtrów. Zależnie od panujących na działce warunków oraz końcowej głębokości koszty wykopania takiej studni zaczynają się od około kilkunastu tysięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz