Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Rodzaje peelingu kosmetycznego

Dzisiaj stawiając na tak zwany peeling chemiczny, bardzo często chcemy zredukować w dużym stopniu wszystkie ślady pod oczami, czy też zmarszczki mimiczne. Z pewnością pozwala to odmłodzić skórę. Warto również zauważyć, że taka forma działania kosmetycznego wpływa również na usunięcie niewielkich blizn, większe stają się zaś mniej widoczne. Wyróżniamy wiele metod wykonywania peelingu i zawsze odbywa się to z udziałem innych odczynników chemicznych.

– Peeling z użyciem kwasu Azaleinowego

Opcja, która powinna być zlecona bezpośredni przez kosmetologa czy też innego pracownika salonu kosmetycznego. Sam kwas ma duże wartości lecznicze, co niewątpliwie wpływa na skórę trądzikową, zwłaszcza z tendencją do zaskórników. Taka mieszanka sprawdza się również w przypadku wrażliwej skóry, co sprawia, że cera jest chroniona przed intensywnym działaniem światła słonecznego. Kwas azelainowy to przede wszystkim sposób na leczenia rumieni i trądziku nawet w jego bardziej zaawansowanej formie. Na pewno środek ten może być stosowany profilaktycznie, aby zapobiegać ewentualnemu nawrotowi, takich zmian skórnych. Środek w odpowiednim stężeniu sprawdza się w przypadku stanów zapalnych skóry z naciskiem na atopowe zapalenie skóry.

– Kwas Ferulowy

Inna opcja peelingu, gdzie najważniejszą sprawą jest czynne działanie antyoksydacyjne. W ten sposób można pozbyć się nie tylko samych zmian skórnych, ale jednocześnie usuwa się też wolne rodniki. To one odpowiadają, za poważne zniszczenia, jakie pojawiają się na skórze. Peeling łagodzi również stany zapalne i to także profilaktyczne działanie, pozwalające, na zapobiegnięciu czerniakowi. Choroby skóry są niebezpieczne, dlatego też wspomniany peeling to dobra opcja, na pielęgnację nie tylko twarzy, ale i pleców. Oprócz tego wspomniany kwas przywraca również naturalną elastyczność skóry i wyrównuje barwnik, dzięki czemu skóra odzyskuje swój pierwotny kolor.

– Kwas Glikowy

Innowacyjna forma peelingu, która jest stosunkowo rzadko stosowana. Kwas mocno wpływa na zmiany strukturalne w obrębie skóry, co poprawia, wzrost włókien kolagenowych. To istotna rzecz, w ten sposób naprawa uszkodzeń odbywa się błyskawicznie, a skóra jest dodatkowo chroniona przed promieniowaniem płynącym ze słońca. Dodatkowo peeling tego typu, potrafi wpłynąć na grubość skóry, przez co staje się ona mniej podatna na uszkodzenia. Z pewnością tego typu ochrona skóry jest zalecana zwłaszcza w przypadku starszych kobiet.

Wiele innych rozwiązań

To jedynie tylko kilka metod, jakie jesteśmy w stanie zastosować, aby chronić skórę przed poważnymi zagrożeniami. Na pewno inne rodzaje peelingów, również mogą łagodzić poważniejsze podrażnienia czy zadrapania. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat peelingu chemicznego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz