Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Środki do regeneracji do skrzyń biegów i silników – jak je stosować

Każdy posiadacz samochodu chciałby, aby jego auto służyło mu możliwie jak najdłużej. Lecz aby rzeczywiście ta, to o taki pojazdy trzeba zadbać odpowiednio, między innymi regularnie wymieniając oleje i filtry. Jednak nawet mimo używania dobrych jakościowo olejów i tak pewne zużycie elementów wewnętrznych może się pojawić, zwłaszcza jeśli przejechana będzie większa ilość kilometrów. Z tego też powodu od pewnego można stosować różnego rodzaju środki do regeneracji, za pomocą których można ograniczyć proces zużywania. Te preparaty wytwarzają na powierzchni pracujących elementów ceramiczną warstwę.

Warstwa ta jest cieniutka, a jednocześnie bardzo twarda. Dodatkowo ma niski współczynnik tarcia, co ze sobą niesie liczne korzyści. Po pierwsze przez to niskie tarcie zmniejszają się opory całego układu i będzie on potrzebował mniejszą energię do ruchu. W części przypadków uzyskać można oszczędności na paliwie przekraczające dziesięć procent, czyli wcale to tak mało nie jest. Dodatkowo twarda powłoka to mniejsze zużycie poszczególnych elementów w czasie pracy i tym samym wydłużenie żywotności silnika. Zresztą nie tylko samego silnika, bowiem preparaty do regeneracji stosować też można w innych układach, typu skrzynie biegów czy przekładnie. Przy nich użycie takich środków zmniejsza głośność pracy i wibracje, poprawiając jednocześnie płynność działania.

A używanie ich jest bardzo proste i nie wymaga odwiedzania mechanika czy demontażu jednostki napędowej. Najczęściej starczy wlać wyznaczoną ilość preparatu do wlewu oleju, zależnie od przebiegu oraz rozmiaru jednostki. Nie ma ograniczeń ze względu na używane paliwo czy też stopień zużycia, w przypadku mocno wyeksploatowanych jednostkach należy być może zwiększyć trochę ilość użytego środka. Osoby zainteresowane bardziej tym tematem dużo informacji znajdą w sieci. Wystarczy że w oknie wyszukiwarki wprowadzą hasło Ecodriving i sprawdzą zwrócone strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz