Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Czemu po kąpieli może swędzieć skóra

Wyjście spod prysznica czy z wanny dla wielu osób może być nieco stresującą rzeczą. Przede wszystkim dlatego, że po kąpieli mocno je swędzi skóra. Jak można zauważyć, przypadłość ta jest dość często spotykana, i może mieć dużo przyczyn, zarówno alergicznych czy dermatologicznych, jak w części przypadków nawet nowotworowych. Z tego też powodu na pewno nie można lekceważyć sobie tego, zwłaszcza jeśli to ma miejsce od jakiegoś czasu, a jednocześnie używane preparaty i środku nie pomagają. Niejednokrotnie konieczne będzie wybranie się do lekarza, który zleci zestaw badań, i w oparciu o nie spróbuje znaleźć przyczynę. Niejednokrotnie na takie swędzenie skarżą się osoby, które posiadają przesuszoną skórę. W ich przypadku woda w czasie kąpieli rzeczywiście trochę nawilży, ale potem, jak już wyschnie wszystko, to problem się nasili.

Niezwykle przydatne w takim przypadku będzie używanie odpowiednich płynów do kąpieli, które w swoim składzie zawierają nawilżające substancje. Podobny efekt będzie w sytuacji, gdy woda będzie zbyt twarda lub chlorowana, wówczas również pojawić się może mało przyjemne uczucie swędzenia. Unikać też należy zbyt wysokiej temperatury podczas kąpania się, gdyż przyczynia się ona do wysuszania, a jednocześnie pobudza działanie gruczołów łojowych. Co ciekawe, swędzenie spowodować też może nadmierne dbanie o swoją higienę. Jeżeli ktoś często się myje, dodatkowo używając do tego gąbki czy rękawicy, to spowodować to może mało przyjemne podrażnienie skóry i utworzenie się zaczerwienienia czy wysypki.

Niejednokrotnie przyczyną problemów ze swędzeniem są różnego rodzaju alergie na używane środki i preparaty. Jeżeli zauważy się coś takiego, to trzeba przestać używać podrażniających produktów, a w ich miejsce użyć jakiś nie uczulających i delikatnych. Takiego swędzenia nie można sobie lekceważyć, gdyż czasami to może być też skutkiem problemów z nerkami, stanów zapalnych wątroby czy nowotworów. A jeśli ktoś się będzie chciał dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie, to może zajrzeć na internetową stronę poradnikkosmetyczny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz