Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Na jakie sprawy należy zwrócić uwagę przy wyborze szafy rack

Dzisiejszy sprzęt sieciowy i serwerowy jest mocno znormalizowany, a do jego przechowywania najczęściej służą szafy rack. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, i jest obecnie standardem jeśli chodzi o infrastrukturę IT. Takie szafy dostępne są w wielu różnych wielkościach i wzorach, mogą też mieć bardzo różne wyposażenie. Teoretycznie nie powinno więc być problemu z ich wybraniem, ale w rzeczywistości trzeba na kilka ważnych kwestii zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności należy zacząć od ustalenia, czy szafa będzie wisząca czy stojąca.

Te pierwsze sprawdzają się bardzo dobrze na korytarzach czy w małych biurach, gdzie z reguły nie będzie miejsca żeby postawić coś na podłodze. Trzeba jednak pamiętać, że ilość sprzętu mieszczącego się do środka będzie dość ograniczona. Uwzględnić też trzeba ciężar urządzeń włożonych do środka, i ewentualnie dobrać parametry szafy także pod tym kątem. Problemów z miejscem raczej nie będzie, jeśli ktoś będzie się decydował na stojącą szafę. Takie modele są z reguły wyposażone w kółka, dzięki którym można je prosto przestawiać, ale nie zawsze to będzie standardem. Kolejną istotną rzeczą podczas wyboru będzie wyposażenie, a tutaj jest naprawdę sporo możliwości. Oczywiście dużo z akcesoriów czy udogodnień wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego przy wyborze warto zastanowić się dobrze, czy rzeczywiście będą one potrzebne.

Na pewno pomyśleć należy o solidnym zamku, jeżeli 19″ szafa rack będzie się znajdować w miejscu, w którym mogą się pojawiać jakieś przypadkowe osoby. Z kolei jeśli takie miejsce narażone będzie na różnego rodzaju zanieczyszczenia, to należy zastanowić się nad zakupem szafy dysponującej lepszą klasą szczelności. Jeżeli planuje się często robić coś przy sprzęcie umieszczonym w środku, to warto pomyśleć o ściąganych bocznych panelach albo wersji z dwoma sekcjami, takie rozwiązania znacznie ułatwiają codzienną pracę. Gniazdo uziemiające, większa liczba otworów na wentylatory czy też nóżki samopoziomujące to następne przydatne akcesoria, jakie posiadać powinna porządna szafa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz