Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Teczki Informacji

Znajdź informacje dla siebie

Maszyna do docinania styropianu – jakie funkcjonalności mają znaczenie

Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża wykończeniowa i budowlana. Materiał ten świetnie sprawdza się na przykład do ociepleń różnych budynków, z tego też powodu jest on bardzo często w takiej postaci używany. Przeważnie dostępny jest w arkuszach o wymiarze 50 na 100 cm, i grubości od paru milimetrów do kilkunastu centymetrów. Aby dobrze ułożyć arkusze styropianu na ścianie, niejednokrotnie pojawia się potrzeba jego docięcia. Rzecz jasna można to wykonać piłką albo noże, ale po pierwsze powstałe krawędzie raczej równe nie będą, a po drugie liczyć się będzie trzeba ze sporą ilością zanieczyszczeń.

Dlatego też w każdej firmie zajmującej się tego typu pracami na pewno przyda się maszyna do cięcia styropianu. Maszyny tego typu do drogich nie należą, a pozwalają znacznie przyspieszyć tempo robót oraz poprawić ich precyzję. Ich zasada działania jest niezwykle prosta. Cięcie styroduru odbywa się nagrzanym do odpowiedniej temperatury drutem.

Tym sposobem krawędzie, które powstają są proste, równe i się nie strzępią, a oprócz tego w czasie pracy nie ma żadnych niepotrzebnych odpadów. Drut oporowy podłącza się do specjalnego zasilacza, przeważnie o mocy między 150W a 250W. Dużą zaletą tej technologii jest też szybkość i wygoda pracy. Sam proces cięcia przebiega sprawnie, znacznie szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Poza tym porządna gilotyna do cięcia styropianu powinna jeszcze posiadać parę przydatnych funkcji, które świetnie się sprawdzą w nietypowych sytuacjach.

Jedna z nich to możliwość cieniowania styropianu, czyli robienia dwóch płyt z grubej. W takiej sytuacji drut zostaje unieruchomiony na ustawionej wysokości, a potem pracownik tnie arkusz styropianu na dwie części. W niejednym przypadku przydaje się też możliwość wycinania różnych kształtów, a z kolei to możliwe będzie przez ustawienie drutu oporowego w pionie. Mając na uwadze zalety, które zostały wymienione zakup tego typu urządzenia powinien być jedną z pierwszych decyzji w przypadku każdej firmy, która pracować będzie ze styropianem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz